Dziļurbumu aprīkošana un apsaiste

Operatīva izbraukšana Rīgā
un Rīgas rajonā
Garantija līdz 3 gadiem

Cik maksā ūdens urbuma apsaiste?

Urbumu aprīkošana (apsaiste) 1

Pakalpojumu cenas

Ūdens urbuma pieslēgšana mājai ir visai sarežģīts process, un jāņem vērā daudzi faktori, rūpīgi jāizplāno un jāievēro visas normas un standarti. Ja Jūs vēlaties, lai Jūsu mājas ūdensapgādes sistēma darbotos ilgus gadus bez bojājumiem un droši, šo darbu vēlams uzticēt profesionāļiem, kuriem ir bagātīga pieredze ūdens urbumu ierīkošanā un pieslēgšanā.

Pēc tam, kad ūdens urbums būs izurbts līdz nepieciešamajam dziļumam un ierīkots (uzstādītas urbuma nostiprināšanas caurules un filtri, kas neļauj urbumā iekļūt smiltīm un citām daļiņām), to ir nepieciešams pareizi aprīkot un pieslēgt pie mājas.

Uzņēmums 3v.lv piedāvā pakalpojumus, kas ūdens urbumu ierīkošanu un pieslēgšanu mājai pēc urbšanas darbu pabeigšanas. Nodrošinām visu darbu ciklu, uzstādām visus nepieciešamos komponentus, tai skaitā sūkņa iekārtas, noslēdzošo lūku un kesonu. Pieslēgsim urbumu pie Jūsu mājas ūdens padeves sistēmas. Izmantojam vienīgi pārbaudītus materiālus un uzticamas tehnoloģijas.

Standarta pieslēguma izmaksas ir, sākot no 500 EUR, tomēr galīgā cena ir atkarīga no darbu apjoma un sarežģītības pakāpes, kā arī klienta individuālajām vēlmēm. Garantējam augstu kvalitāti, operativitāti un drošu ūdensapgādi Jūsu mājās.

Dziļurbuma aprīkošanas nianses pēc urbšanas

Urbuma aprīkošanas process ietver sūkņa izvēli un uzstādīšanu – dziļurbumiem piemēroti ir iegremdējamie sūkņi vai virsmas jeb virszemes sūkņi – ne tik dziļiem urbumiem.

Montāžas brīdī sūknis ir pareizi jānoregulē, lai nodrošinātu optimālu spiedienu un ūdens padevi. Pats urbums tiek aprīkots ar aizsargājošiem elementiem, lai pasargātu to no piesārņojuma.

Pēc tam seko cauruļvada montāža un pievadīšana pie mājas. No urbuma līdz pat mājām tiek ieguldīti cauruļvadi, kas visbiežāk ir plastmasas. Šajā posmā svarīgi ņemt vērā, cik dziļi zemē tiek ieguldīti cauruļvadi, lai novērstu to aizsalšanu ziemā.

Lai mājai pievadītu ūdeni, tiek uzstādīta ūdens ieplūdes ierīce, kas tiek pieslēgta pie iekšējās ūdensapgādes sistēmas. Tas ļauj nodrošināt nepārtrauktu ūdensapgādi visos patēriņa punktos ēkas iekšpusē.

Šajā posmā ieteicams nepieciešamības gadījumā uzstādīt arī ūdens filtrācijas un attīrīšanas sistēmu, kā arī spiediena reduktoru.

Filtri ir nepieciešami ūdens attīrīšanai no mehāniskiem piemaisījumiem, dzelzs, sērūdeņraža un citām piesārņojošām vielām. Filtru izvēle notiek, pamatojoties uz ūdens mikrobioloģisko analīžu rezultātiem.

Savukārt, spiediena kontrole sistēma palīdzēs uzturēt stabilu ūdens spiedienu un novērst krasas spiediena svārstības. Nepieciešamības gadījumā tāpat tiek uzstādītas uzkrāšanas tvertnes ūdens glabāšanai.

Viss process noslēdzas ar sistēmas palaišanu un sistēmas hermētisma un darbības pārbaudi, tiek pārbaudīti spiediena parametri un ūdens padeves apjoms.

Turpmāk, lai novērstu bojājumus un ūdens kvalitātes problēmas, ieteicams veikt regulāru sistēmas apkopi, kā arī sekot filtru stāvoklim, lai nepieciešamības gadījumā varētu tos nomainīt.

Iegremdējamais sūknis: drošība un efektivitāte vienā iekārtā

Iegremdējamais sūknis ir visizplatītākais un populārais sūkņu veids ūdens urbumiem. Tas pilnībā tiek iegremdēts ūdenī un paceļ to virspusē.

Iegremdējamie sūkņi nodrošina stabilu ūdens padevi un ir ideāli piemēroti vidēja un liela dziļuma urbumiem. Tie ir efektīvi, uzticami, un tiem ir lieliska jauda.

Iegremdējamie sūkņi sastāv no vairākiem būtiskiem komponentiem – elektrodzinēja, sūknēšanas bloka, hidrauliskās daļas un aizsargājoša korpusa. Dzinējs un sūknēšanas elements atrodas urbuma ūdens nesējslānī.

Iegremdējamajiem sūkņiem ir atšķirīga jauda atkarībā no vajadzībām. Tāpēc, izvēloties sūkni, vēlams ņemt vērā vairākus faktorus – urbuma dziļumu, debetu (ūdens apjomu, kādu var iegūt no urbuma), nepieciešamo ūdens spiedienu un daudzumu, kā arī mājas patēriņa vajadzības.

Parasti iegremdējamie sūkņi tiek izgatavoti no materiāliem, kas ir noturīgi pret koroziju, piemēram, nerūsējošā tērauda vai īpašiem plastmasas sakausējumiem. Tas nodrošina šo sūkņu ilgmūžību un noturību pret ūdens un minerālu iedarbību.

Pieejami divi galvenie iegremdējamo sūkņu veidi:

  • Centrbēdzes iegremdējamie sūkņi. Visizplatītākais veids, kura darbības pamata ir centrbēdzes spēka princips. Sūkņa iekšpusē atrodas rotors ar lāpstiņām, kas griežas, radot centrbēdzes spēku. Šis spēks caur sūkni ūdeni spiež cauruļvadā uz augšu, līdz virsmai. Šādi sūkņi ir piemēroties dziļiem – 150 m un dziļākiem – urbumiem un nodrošina augustu veiktspēju.
  • Vibrācijas iegremdējamie sūkņi. Vienkāršāka un lētāka, taču ne mazāk efektīva un izturīga konstrukcija, kurā ūdens pārvietošanai izmanto vibrāciju. Šādi sūkņi ir piemēroti seklākiem urbumiem, un to darbības laiks ir ierobežots.

Montējot iegremdējamo sūkni, svarīgi ir pārliecināties, lai tas būtu pilnībā iegremdēts ūdenī un tai pašā laikā nepieskartos urbuma sienām. Šim nolūkam uzstādīšanas laikā parasti izmanto īpašas troses, lai iegremdētu sūkni un noturētu to vajadzīgajā stāvoklī. Iegremdējamajam sūknim tāpat jābūt uzstādītam zemāk par ūdens līmeni urbumā, lai novērstu “sauso tukšgaitu”.

Turklāt pirms iekārtas montāžas ļoti svarīgi ir pārbadīt urbumā esošā ūdens kvalitāti, lai novērstu sūkņa bojājumus smilšu, dubļu un citu daļiņu iedarbības rezultātā. Nepieciešamības gadījumā sūkņa aizsardzībai ieteicams uzstādīt primāros filtrus.

Iegremdējamo sūkņu priekšrocības:

Augsta efektivitāte

Nodrošina stabilu un efektīvu ūdens padevi arī ievērojamos augstumos. Urbumā var darboties dziļumā līdz 150 metriem un dziļāk. Garantē stabilu ūdens spiedienu, kas ir īpaši svarīgi, ja ir vairāki ūdens piegādes punkti (māja, pirts, laistīšana).

Stabila darbība

Šie sūkņi nav atkarīgi no ūdens līmeņa urbumā, jo tie ir pilnībā iegremdēti ūdenī. Tas ļauj tiem darboties bez pārtraukuma un droši apstākļos, kad ir mainīgs ūdens līmenis.

Noturība pret aizsērēšanu

Iegremdējamajiem sūkņiem parasti ir iebūvēti filtri un aizsardzība pret lielāku daļiņu iekļuvi tajos, tāpēc tie ir noturīgāki pret piesārņojumu.

Klusa darbība

Tā kā sūknis atrodas dziļumā un ir pilnībā iegremdēts ūdenī, trokšņa līmenis tā darbības laikā ir minimāls.

Virszemes sūknis: apraksts un uzstādīšanas īpatnības

Virszemes (virsmas) sūkņi tiek uzstādīti virs ūdens līmeņa, un tiek izmantotas dažādas metodes, lai no urbuma iegūtu ūdeni. Tie ir ideāli piemēroti sekliem un maziem urbumiem, kā arī tos var izmantot virknē citu apstākļu.

Virszemes sūkņi ir universāls risinājums ūdens urbumiem, kuru dziļums nepārsniedz 10 metrus. Tos ir viegli uzstādīt un apkopt. Šādus sūkņus izmanto, lai ūdensapgādi nodrošinātu vasarnīcās un mazdārziņos ar seklu urbumu, kur ūdens nepieciešams sakņu un augļu dārzu laistīšanai, kā arī kā rezerves risinājums, lai ar ūdeni nodrošinātu gadījumos, kad pamata iekārtas iziet no ierindas.

Virszemes sūkņi atrodas virszemē, un pie urbuma tos pieslēdz ar iesūkšanas caurules starpniecību. Tie var būt izgatavoti no dažādiem materiāliem, piemēram, plastmasas vai nerūsējošā tērauda, atkarībā no ekspluatācijas apstākļiem un noturības pret koroziju prasībām.

Šāds sūknis ir jāuzstāda uz stabilas platformas, un tas ir jāaizsargā no ārējās vides iedarbības, īpaši ziemas sezonā. Aukstajā klimatā virszemes sūknis un iesūkšanas caurules ir jāaizsargā no aizsalšanas.

Virszemes jeb virsmas sūkņa montāžas laikā ir svarīgi pareizi uzstādīt iesūkšanas cauruli un nodrošināt tās hermētiskumu. Tam ir jābūt uzstādītam tādā veidā, lai līdz minimumam samazinātu spiediena zudumu un gaisa iesūkšanu. Pats sūknis ir jāuzstāda līmeniski, un tam ir jābūt droši piestiprinātam.

Veiktspēja un spiediens ir atkarīga no sūkņa konstrukcijas un jaudas. Parasti ierobežojumi ir saistīti ar iesūkšanas dziļumu (līdz 7-10 metriem), tāpēc nav piemēroti dziļiem urbumiem. Virszemes sūkņi ir efektīvāki stabila urbuma ūdens līmeņa apstākļos. Ja ūdens līmenis stipri svārstās vai atrodas zemāk par noteikto dziļumu, kurā sūknis var darboties, tas var izraisīt veiktspējas samazināšanos vai bojājumus.

Pieejami vairāki virszemes jeb virsmas sūkņu veidi:

  • Centrbēdzes sūkņi. Tajos izmanto rotēšanas centrbēdzes spēku, lai radītu spiedienu, kas izgrūž ūdeni no iesūkšanas caurules caur sūkni un tālāk pa padeves cauruli. Šādi sūkņi ir piemēroti sekliem urbumiem un uzrāda lielisku veiktspēju nelielā dziļumā.
  • Vibrācijas sūkņi. Šie sūkņi rada vibrāciju, kas tiek izplatīta ūdenī, izraisot tā pacelšanos virszemē. Piemēroti urbumiem līdz 10 metru dziļumā. Tie ir vienkāršākas konstrukcijas, taču tiem ir arī ierobežots ekspluatācijas laiks.
  • Pašuzsūcošie sūkņi. Šādiem sūkņiem ir iebūvēts mehānisms, kas izspiež no sistēmas gaisu, kas ļauj efektīvi darboties arī gaisa klātbūtnē un apstākļos, kad caurules ir daļēji aizpildītas.

Virszemes jeb virsmas sūkņu priekšrocības:

Vienkārši uzstādāmi un apkopjami

Viegli uzstādīt un apkopt, jo tie atrodas virspusē. Tas izslēdz nepieciešamību pēc sarežģītām iekārtām sūkņa iegremdēšanai urbumā, un šī iemesla dēļ arī remonts un tehniskā apkope ir vienkāršāka.

Izmaksas

Salīdzinājumā ar iegremdējamajiem sūkņiem virszemes jeb virsmas sūkņiem parasti ir zemāka cena, tāpēc tie ir ekonomiska izvēle seklākiem urbumiem.

Kompaktais izmērs un mobilitāte

Tie aizņem mazāk vietas un ir viegli pārvietojami, tāpēc tos ir ērti uzstādīt pagaidu vietās un konkrētā sezonā.

Nav atkarīgi no ūdens līmeņa

Šie sūkņi efektīvi darbojas apstākļos, ja urbumā ir stabils ūdens līmenis un urbums nepārsniedz 7-10 metrus. Tāpēc tie ir lielisks risinājums maziem urbumiem.

Izmaksu aprēķins

Uzrakstiet mums, un mēs bez maksas veiksim pakalpojumu un iekārtu izmaksu aprēķinu

Veikals

Бесплатная консультация

Калькулятор отопления

Наш калькулятор отопления помогает быстро и удобно определить примерную мощность для вашего дома на основе площади и класса энергоэффективности.*

kW

* Расчет приблизительный и носит информационный характер. Для определения более точной мощности системы отопления с учетом планировки, теплоизоляции и других параметров, обратитесь к нашим специалистам.

Оставить заявку

Apkures kalkulators

Mūsu apkures kalkulators palīdz ātri un ērti noteikt aptuveno nepieciešamo jaudu jūsu mājoklim, ņemot vērā tā platību un energoefektivitātes klasi.*

kW

* Aprēķins ir aptuvens un paredzēts tikai informatīviem nolūkiem. Lai noteiktu precīzāku apkures sistēmas jaudu, ņemot vērā plānojumu, siltumizolāciju un citus parametrus, sazinieties ar mūsu speciālistiem.

Bezmaksas konsultācija

Iesniegt pieteikumu